Za nami je eden osrednjih dogodkov, s katerimi letos obeležujemo 240. obletnico prvega dokumentiranega vzpona na našega Očaka, Posvet Triglav 240.

Avtorji so na posvetu v svojih prispevkih osvetlili pomen našega očaka: kako je pristal v državnih simbolih, kako se prepleta s turistično-športno ponudbo, kako ga varujemo, cenimo kot sveto goro in obremenjujemo z obiskovanjem. Predstavili smo arheološke najdbe in etnološke vidike ohranjanja načina življenja, geografske, geodetske, speleološke zanimivosti in kje je nekoč tekla meja.

V tem času je bila na ogled razstava Kralj Peter II. v slovenskih Alpah avtorjev Petra Mikše in Nanija Poljanca.

Častitljiv jubilej bomo počastili tudi z izdajo zbornika prispevkov, predstavljenih na posvetu, na voljo pa bo v muzejski trgovinici Slovenskega planinskega muzeja.

Celotno sporočilo za javnost si preberite >>tukaj.