Razstava bo na ogled do 30. julija 2017

Favna naravnega parka Julijsko predgorje v fotografskem objektivu

avtorjev Paola Da Pozza in Gabriela Bana,

gostujoča fotografska razstava.

Za vsak krajinski park je živalstvo eden ključnih in najprivlačnejših dejavnikov. Vse živalske vrste, od najmanjših do največjih, so osnovni gradnik biotske raznovrstnosti, ki obisk zaščitenih območij vselej spremeni v nepozabno doživetje.

Organizatorji fotografske razstave želijo s fotografijami nekaterih najpomembnejših in najlepših vrst sesalcev in ptic poudariti izredno bogastvo živalstva v Krajinskem parku Julijsko predgorje.

Fotografoma Paolu Da Pozzo in Gabrielu Bano je v objektiv fotoaparata uspelo ujeti bistvo tega čudovitega prostora in obiskovalcem pričarati občutek tihe in spoštljive bližine –   vedênja, ki je v zaščitenih območjih, kjer kot gostje vstopamo v življenjsko okolje drugačnih živih bitij, strogo zapovedano pravilo.

Fotografije želijo pritegniti pozornost in vzbuditi zanimanje za okolje, ki potrebuje zaščito in nikoli ne neha presenečati.