Nepozabno planinsko, družinsko in kulturno doživetje v kraju z najbogatejšo gorniško zgodovino. Vabimo vas na Poletno muzejsko noč, ki se bo zgodila v najlepšem ambientu prvega in edinega igrificiranega muzeja na svetu, pred in v Slovenskem planinskem muzeju v Mojstrani.

Če  nam bo le vreme naklonjeno, se bo večina dogajanja za otroke in odrasle odvila pod modrim nebom in žarečimi zvezdami.

18.00 – 21.00 Plezalni stolp: oprema in varovanje zagotovljena

18.00 – 21.00 Otroške ustvarjalne delavnice (izdelava recikliranih otroških umetnin in planinskega klobuka, zgodbica o prvopristopnikih – Na vrhu Triglava, prvič odkar svet stoji)

18.00 – 21.00 Družabne nagradne igre #gremovhribe

18.00 – 18.30 Brezplačen kostumiran ogled muzeja

19.00 – 20.00 Vodenje po muzejski razstavi z demonstracijo fizikalnih poizkusov “Na vrhu gora, blizu neba!”

19.30 Laško pihalna godba z mažoretkami

19.30 – 20.00 Zaključek akcije #Standupmaratonec na Zlatorogovi poti z Andrejem Težakom Teškyjem in predaja donacije za Botrstvo

20.00 – 21.30 Druženje in zabava ob kitari

21.30 – 22.30 Projekcija V kraljestvu zlatoroga

Film bo predvajan ob spremljavi vrhunskih glasbenega kvarteta, zato obljubljamo milozvočno doživetje ob popotovanju v kraljestvo Zlatoroga, kjer boste lahko doživeli pot tedanjega ljubljanskega planinca z vlakom čez Gorenjsko do železarskih Jesenic; tam sreča prijatelja, s katerim se podata v osrčje Julijcev, v kraljestvo zlatoroga. Celovečerec, prvi slovenski nemi film V kraljestvu zlatoroga ima izjemno dokumentarno vrednost in bi še danes lahko služil kot enkraten promocijski film za našo prelepo deželo. Traja 1 uro in 10 minut.

23.00 Nočno vodenje po muzeju

24.00 Opazovanje zvezd z zvezdogledom

VSTOP JE PROST!
Poleg bogatega programa bo poskrbljeno tudi za jedačo in pijačo.

Prisrčno vabljeni!