40. obletnica prvega slovenskega vzpona na Everest

Ob 40. obletnici vzpona prvih Slovencev na vrh Mount Everesta bomo v Slovenskem planinskem muzeju ta dogodek obeležili z evidentiranjem in zbiranjem predmetov, fotografij in drugih spominov, ki so na različne načine povezani s streho sveta. Morda so to predmeti, s katerimi ste dosegli vrh, morda pripomoček iz baznega tabora ali pa kamenček, ki vam je ostal v žepu s trekinga na območju Everesta?
Če bi predmete (ki zagotovo nosijo zanimivo zgodbo) posodili ali podarili muzeju, jih bomo uvrstili na občasno razstavo ob slovesnosti, ki jo v sodelovanju s Planinsko zvezo Slovenije pripravljamo 13. maja, na dan, ko sta Andrej Štremfelj in Nejc Zaplotnik kot prva Slovenca stopila »na vrh«.
Predmete zbiramo med 3. in 25. aprilom 2019, oglasite pa se na e-naslov sasa.mesec@planinskimuzej.si oziroma pokličite +386 (0)8 380 67 31.
2019-04-16T12:30:26+00:00