FESTIVAL GOROVENTURE 2019

gorske avanture na velikem platnu v Slovenskem planinskem muzeju | 28. 2. – 2. 3. 2019

V podaljšanem vikendu, od četrtka do sobote, vabljeni vsak večer v Slovenski planinski muzej na festival gora in narave v sliki in besedi. Oba predvajana filma sta polna akcije: Nikogaršnja zemlja, Antarktika, je sam ‘sveti gral’ freeride smučanja, ki prikazuje najbolj spektakularno pokrajino, po kateri je kdaj koli smučal človek. Nepoškodovane so balkanske reke, ki jim grozi 2700 jezov. Spremljajte skupino kajakašev, aktivistov, ki se borijo za zadnje divje reke Evrope od Slovenije do Albanije. V potopisnem predavanju bo domačin Toni Urbas predstavil treking pod tretjo najvišjo goro na svetu, Kangčendzengo.

28. 2. ob 18.00

Nikogaršnja zemlja |