Sestop z našega očaka še nikoli ni bil hitrejši!

Pri nas gore lahko doživite »v živo« in to kar v natikačih. V virtualni resničnosti lahko v trenutku skočite na trideset slovenskih vrhov, premagate triglavski greben, najnovejše doživetje pa je virtualni spust po jeklenici: Poletite tik nad najvišjimi slovenskimi vrhovi. Spustite se z vrha Triglava in uživajte v dih jemajočih razgledih doline Vrata. Pristanite v Slovenskem planinskem muzeju in se prepustite muzejski pripovedi, ki jo boste doživeli med lastnim vzponom na goro.

Že deseto leto si Slovenski planinski muzej prizadeva obiskovalcem približati slovensko planinstvo in naše gore na poučen ter igriv način:

1. Za vas smo prenavljali stalno razstavo Vzpon na goro.
  2. Preuredili smo muzejsko trgovinico in recepcijo muzeja.
  3. V našo hišo smo pripeljali Turistično informacijski center.
  4. Sodelovali smo pri odprtju prve ferate v destinaciji – ferate Mojstrana.
  5. Dodajali smo nove vsebine in doživetja.
  6. Na ogled smo postavili prvi slovenski reševalni helikopter
  7. … in legendarno dvojko – bivak na Jezerih.
  8. Omogočili smo vam virtualni obisk slovenskih gora.
  9. S prostorom doživetij Pobeg v bivak smo postali prvi igrificiran muzej na svetu, za svoja prizadevanja pa smo prejeli številna mednarodna priznanja in nagrade.
  10. V virtualni resničnosti smo napeli jeklenico s slovenskega očaka, sestop v naš muzej še nikoli ni bil hitrejši.

Le nekaj je v vseh letih ostalo enako – cena vstopnice. S 1. avgustom letos pa se je nekoliko zvišala, a vključuje vsa našteta doživetja. Posebno doplačilo bo veljalo le še za prostor doživetij Pobeg v bivak.

OPOZORILO: Virtualne izkušnje niso primerne za otroke, mlajše od 8 let.