Tudi v letu 2017 smo imeli visokoleteče načrte – dobesedno. Uresničili smo dolgoletno željo, da na našo stalno razstavo »prileti« prvi slovenski helikopter, ki je sodeloval v reševalnih akcijah v gorah. Legendarni »Burduš«, Agusta Bell-47J-2A Ranger, je bil umeščen pod strop muzeja v maju 2017. Skupaj s Slovensko policijo, ki je lastnik helikopterja in nam ga je predala v trajno hrambo, in s Slovensko vojsko, ki je poskrbela za prevoz, nam je uspelo. Bilo je zabavno!
Nova pridobitev je bila odlična osnova, da smo istega leta v našem muzeju skupaj z GRZS (Gorska reševalna zveza Slovenije) obeležili 50 let helikopterskega reševanja v gorah. Na muzejskem večeru je bilo prisotnih skoraj 200 obiskovalcev v muzeju in pred njim, niso pa manjkali niti helikopterji vojske in policije, ki so s strehe našega muzeja odpihnili poznojesenski sneg.
Več o legendarnem helikopterju Agusta Bell-47J-2A Ranger si lahko preberete tule: https://www.planinskimuzej.si/slavnostni-prevzem-helikopte…/
Vas mika, da bi izdelali svoj helikopter? Ni problema. Pridite na eno od naših pedagoških delavnic.

Matjaž Podlipnik, koordinator turistične ponudbe