Kamnik se vsako leto v decembru z Ognjeno Veroniko, tradicionalnim festivalom ognjenih ambientov, prelevi v mesto, ki vabi, da ga obiščete. Plamenčki v steklenih lončkih z ognjeno ambientalno poslastico so lani »pripotovali« na Šutno, najlepšo ulico v mestu. Kamniške osnovne šole in vrtci so pripravili 500 novih svetil. Plamene upanja so skupaj prižigali s stanovalci Šutne in vsemi, ki na Šutni vztrajajo s svojo obrtniško ali trgovinsko dejavnostjo.
Kamnik je mesto z bogato zgodovino in kot tako ima tudi bogato kulinariko. Jedi naših prednikov so združene pod skupno ime Okusi Kamnika. Izbrane jedi po eni strani predstavljajo celotno kamniško območje, po drugi pa označujejo njegove posamične enote in mesto Kamnik. Hkrati izbor jedi nakazuje družbeno raznolikost kamniškega območja.
V Budnarjevi muzejski hiši včasih pripravijo delavnice izdelovanja venčkov. Ti so postali v zadnjih desetletjih priljubljeni po vsej Sloveniji.

Vir: Zavod za turizem, šport in kulturo Kamnik