Juhuhu, 24. zimske olimpijske igre so tu!
Tako kot mnogokrat, tudi letos pošiljamo na največji športni dogodek na svetu udeležence iz naše destinacije. Tokrat nas bodo kot člani slovenske odprave zastopali alpska smučarka, Meta Hrovat iz Podkorena, smučarska tekačica Neža Žerjav in smučar tekač, Vili Črv, oba iz Kranjske Gore.
Ker iz naših krajev prihajajo številni udeleženci zimskih olimpijskih iger, smo jih za vas zbrali na zanimivi razstavi Naši olimpijci, ki bo na ogled v Slovenskem planinskem muzeju od jutri, 3. februarja, ko se 24. olimpijske igre tudi uradno odprejo, pa vse od konca februarja, ko bo olimpijski ogenj že ugasnil. Na olimpijado pa nismo poslali le športnikov, pač pa tudi našega Tolija. Ga poznate? To je majhen košček triglavskega ledenika, ki je prepotoval dolgo pot čez Evropo in širno Rusijo, da bi prispel v Peking in si ogledal olimpijske igre. Zaradi podnebnih sprememb in globalnega segrevanja se bo stopil in se domov vrnil v tekočem stanju. V opomin in razmislek o našem odnosu do okolja bo v posebni steklenički ostal na ogled v Slovenskem planinskem muzeju pod Triglavom.

Več o njegovi poti najdete na spodnji povezavi: