Pridružite se nam na Poletni muzejski noči v Slovenskem planinskem muzeju!

Ob 10. in ob 16. uri vas bodo licencirani IFMGA gorski vodniki brezplačno popeljali v ferato (zaželene so predhodne rezervacije, saj je število mest omejeno, izposoja opreme je možna v muzeju po veljavnem ceniku). Na stojnici pred muzejem se bo poleg gorskih vodnikov predstavila znamka športnih oblačil – Alpine Princess. Od 16. pa do 20. ure boste lahko poskusili plezati na plezalnem stolpu. Za vašo varnost bodo poskrbeli alpinisti AO Mojstrana (PD Dovje – Mojstrana).

Ob 16.  uri bodo potekale tudi otroške delavnice, kjer boste izdelovali plezalce.

Ob 18. uri bomo odprli novo razstavo Po prstih v stene – športno plezanje v Sloveniji, ter ob 18. 45 podelili nagrade najboljšim avtorjem fotografij foto natečaja Moja smer.

Od 20. ure dalje nas bo zabavala skupina Noč’n šiht.
Pivovarna Laško bo poskrbela, da ne bomo žejni, Gostilna Pr’ Železnk pa, da ne bomo lačni!

Za pomoč pri izvedbi dogodka se zahvaljujemo:

Podjetju Cewe Slovenija, podjetju Kibuba, Pivovarni Laško, Planinski zvezi Slovenije, Javnem zavodu Triglavski narodni park, Združenju gorskih vodnikov Slovenije, Planinskem društvu Dovje – Mojstrana in Alpinističnemu odseku Mojstrana, Alpine Princess in drugim.