Slovenski planinski muzej je tudi info točka Triglavskega narodnega parka. Pri nas se lahko ustavite ob posebnem ekranu in spoznate poslanstvo našega narodnega parka, ki je dobil ime po simbolu slovenstva, Triglavu.

Ker izpod Triglava prav mimo nas priteče reka Triglavska Bistrica, skupaj s TNP-jem izvajamo zanimiv program za skupine, ki se sprehodijo po poti, ki se začne prav pri našem muzeju in se nadaljuje v dolino Vrata. Lahko zgolj do slapu Peričnik, lahko pa mimo naravnih spodmolov – Galerij vse do Aljaževega doma v Vratih in do vznožja Triglavske severne stene. Verjemite, boljše energije, kot je pod Steno, ni nikjer na svetu. Tukaj se človek res zave, kako mogočna je mati narava. Resnično je vredno preizkusiti.

Ko se skupina prijetno utrujena vrne v dolino, jih čaka še ogled najlepšega slovenskega muzeja.

In še en namig? Pot Triglavske Bistrice bo letos dobila novo podobo s prenovljenimi vsebinami informacijskih tabel ob poti. Poleg tega pa bomo s skupnimi močmi popravili tudi poti do obeh slapov Peričnik. Vabljeni v raj pod Triglavom.

Matjaž Podlipnik

Koordinator turistične ponudbe