Stalno razstavo Slovenskega planinskega muzeja na različne načine skušamo približati čim širši publiki. Tako smo v letu 2015 izbrali zgodbe dvaindvajsetih razstavljenih predmetov in jih predstavili v obliki zvočnega vodnika. Vodnik je namenjen slehernemu obiskovalcu in je dostopen preko spleta in s pametnega telefona. S tem je muzej še bolj dostopen ranljivim skupinam kot so slepi in slabovidni, ki razstavo spoznavajo skozi zvočno pripoved, gibalno ovirani, ki si del razstave lahko ogledajo od doma ali tuje govorečim obiskovalcem, ki muzejski pripovedi lahko prisluhnejo v materinem jeziku.
Ne nazadnje zvočni vodniki muzej približujejo vsem tudi sedaj, ko je muzej zaradi izrednih okoliščin zaprt za obiskovalce oziroma ko bo odprt pod določenimi pogoji in priporočenimi omejitvami.
Prepustite se pripovedi muzejskih predmetov in se podajte na muzejsko pot kar iz varnega udobja domačega kavča. Saj pot je zgodba in zgodba je pot.
Zvočni vodniki so dostopni preko spleta na tej povezavi, lahko pa si aplikacijo naložite na svoj pametni telefon:

Naj bo vaša pot polna doživetij in raziskovanj!

Špela Smolej Milat, muzejska informatorka