Krajevna skupnost Dovje – Mojstrana se zadnje leto aktivno pripravlja na vstop v mednarodno skupnost Gorniške vasi – Bergsteiger Dörfer.

Kraji, združeni pod iniciativo gorniške vasi, so v svojih regijah pravi alpini­stični pionirji. Gore in alpi­nizem imajo tako pri domačinih in gostih zelo veliko vrednost v smislu kulturne iden­ti­tete. Gre za še živečo zavest o potrebi po har­mo­niji med naravo in člove­kom, pri čemer človek spoštuje naravne meje.

Moto je: manj in zato bolje.

Gorniške vasi planins­kega društva tako na poseben način izpolnjujejo cilje Alpske kon­ven­cije, ki stremi k trajnost­nemu razvoji v celotnem alps­kem pros­toru.
V sklopu zadnjih priprav pred decembrsko predstavitvijo letošnjih kandidatk, si bomo ogledali eno izmed Gorniških vasi na Avstrijskem – Koroškem, Zell – Sele.
Lepo vabljeni, da se nam pridružite na ekskurziji, ki bo v soboto, 22. oktobra 2022.

Program v prilogi.

Prijave so mogoče do 19. oktobra 2022 na matjaz.podlipnik@planinskimuzej.si.