Vabljeni na odprtje fotografske razstave Večna sprememba, ujeta v fotografski objektiv, s katero je Triglavski narodni park v letu 2021 obeležil svojo 40. in 60. obletnico v Ljubljani. Celotna razstava je sestavljena iz 39 črno-belih fotografij poeta gorske fotografije Jaka Čopa in iz enakega števila sodobnih barvnih fotografij istih motivov. Razstava je vizualni sprehod skozi spremembe, ki so nastale v zadnjih 40 letih ali več in je hkrati fotografska predstavitev narodnega parka v dveh različnih tehnikah in obdobjih.

V Mojstrani, pred Slovenskim planinskim muzejem, bo na velikih panojih razstavljenih 10 izbranih parov. Da bi ta izjemen pogled v svet črno-belih fotografij in njenih sodobnejših različic lahko videlo čim večje število občudovalcev Triglavskega narodnega parka, bo razstava v letu 2022 v različnem obsegu in izboru fotografskih parov gostovala  po narodnem parku in širše. Od 13. aprila 2022 dalje je del razstave na ogled pred Infocentrom Triglavska roža Bled, v mesecu juniju bo gostovala v Bohinju, pred Centrom Triglavskega narodnega parka v Stari Fužini, v juliju mesecu pa se bo selila v Trento, pred Informacijsko središče Dom Trenta. V mesecu septembru bo na ogled v Tolminu in ob kolesarski poti Alpe Adria v mestecu Resiutta (Na Bili) v Italiji.

Ob odprtju razstave ob 19. uri nam bo o njej nekaj besed povedal urednik Aleš Zdešar.

Razstava bo pred Slovenskim planinskim muzejem na ogled do pomladi 2023.

Več o razstavi na povezavi.