Planinski vestnik je revija z najdaljšo neprekinjeno tradicijo izhajanja pri nas. Družbo nam dela že celih 125 let. Prva številka je izšla 8. februarja 1895, le nekaj mesecev pred postavitvijo Aljaževega stolpa na vrhu Triglava, kot glasilo Slovenskega planinskega društva. V teh letih je zamenjal osem urednikov in zabeležil vse pomembne dogodke v slovenski planinski zgodovini, ki jih lahko vidite tudi na časovnem traku v našem muzeju. Pravzaprav je nekakšen muzej pisane besede. Je bogat vir informacij, zgodb, podatkov in novic, ki jih tudi muzealci vestno uporabljamo pri snovanju svojih razstav in drugih programov za obiskovalce. V muzejski navezi je naš prvi soustvarjalec. Najdete ga pri nas v trgovini ali na spletni strani.